Italeri 6147 - Anti-Tank Obstacles

Z Wargamingpedia

Spis treści

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Zestaw został zapakowany w typowe bocznie otwierane pudełko firmy Italeri w niebieskiej kolorystyce. Na wierzchu umieszczono ilustrację prezentująca wszystkie pomalowane zapory przeciwczołgowe, podobnie na bokach. Spód pudełka zawiera krótką instrukcję montażu i proponowane kolory farb. Poza tym brak jest papierowej instrukcji sklejania - nie jest wymagana.

Model składa się z jednej wypraski w szarym kolorze. Tworzywo dość masywne i ciężkie.JAKOŚĆ

Wypraski dobrej jakości, właściwie brak nadlewek. Widoczna faktura szałunku.

MONTAŻ

Oprócz metalowych zapór brak potrzeby montażu, a i to jest bardzo proste. Malowanie zależy od podejścia twórczego. W moim przypadku proces wyglądał następująco - najpierw podkład z puszki Dunkelgelb do Flames of War, potem przetarty na mokro kolor szary (Pactra), następnie bardzo rozwodniony wash z Vallejo Glaze Brown a na końcu suchy pędzel jasnoszarym kolorem (Pactra).

WARGAMING

W ramach tego zestawu mamy wszystkiego po trochu. Są tutaj słynne "smocze zęby" charakterystyczne zwłaszcza na Linii Zygfryda, kwadratowe bloki betonu z angielskich plaż, umieszczane w związku z zagrożeniem niemiecką inwazją (Sealion), trójkątne piramidy z plaż Australii postawione w związku z zagrożeniem japońską inwazją czy też stalowe zapory w postaci "śnieżynek". Użyteczność takiego zestawu jako urozmaicenia pola bitwy jest spora, ale nie wszystko można wykorzystać na jednym polu bitwy - oczywiście stosując historyczność odwzorowania pola bitwy. Przy bardziej liberalnym podejściu taki problem nie zachodzi.

PODSUMOWANIE

Jest to dość użyteczny zestaw którego cena nie jest zbyt wygórowana, ale gdyby składał się z 2 identycznych wyprasek sens jego zakupu byłby większy. W celu zbudowania dłuższej linii zapór jednego rodzaju należy zakupić 2 a nawet 3 takie zestawy. Ogólnie zestaw godzien polecenia ale z zastrzeżeniem, że jest koniecznie potrzebny do urozmaicenia gry i brak czasu na zrobienie we własnym zakresie takich zapór.

Osobiste